Pop-folkaři Brigita & Štěpán vydali singl z chystaného debutu

Pop-folkové duo Brigita & Štěpán představili první ochutnávku z debutového alba, jehož vydání chystá společnost Tranzistor. Tito mladí charismatiční umělci spolu tvoří duo již bezmála osm let. Svůj singl představili fanouškům ve videoklipu ke skladbě „Pokojná zem“.

Brigitu mohou diváci znát z nedávno uvedeného filmu Bábovky, seriálů První republika, Bez vědomí nebo aktuálního seriálu Božena Němcová. Štěpán Klouček účinkoval v divadlech Hybernia a Na prádle, hrál ve filmu Muzikál aneb cesty ke štěstí, vystupuje také s kapelou Bizarre band.

Duo Brigita & Štěpán je bezesporu výjimečným úkazem na scéně českého písničkářství nové generace. Inspirací na začátku jejich cesty byla tvorba Zuzany Navarové, Vlasty Redla a dalších písničkářů, kteří vyváženě pracují jak s melodií, tak s textem. To se odráží nejen v jejich autorském přístupu, který stojí na barevných obrazech a osobních příbězích, ale i v propracovaných aranžích a okouzlujících dvojhlasech.

Nyní představují videoklip k písni „Pokojná zem“, na kterém se podílel režisér Rudolf Havlík (Bábovky, Po čem muži touží…) a kameraman Václav Tlapák (Bábovky, Pohádky pro Emu).

„Rádi bychom v tomto čase hudebně obohatili naše posluchače. Píseň ‚Pokojná zem‘ v sobě nese zachycení zprávy, že ať se děje, co se děje, vždy je něco vyššího, co se o nás stará. Jsem ráda, že jsem díky videoklipu mohla spolupracovat s tak skvělými lidmi, kteří do toho vložili svoji energii,“ popisuje vznik videoklipu Brigita.

V roce 2014 vydali EP Korálky, na kterém se podílel například zpěvák Ondřej Ruml, následoval působivý singl „Lístky z kopretin“. Aktuálně dokončují své debutové album s názvem … a co bude teď?, které vyjde letos na jaře na labelu Tranzistor. Na chystané novince se podílí řada předních českých hudebníků. Pianista Albert Romannuti, známý svým projektem Bert & Friends nebo z působení u zpěvačky Katarzie, kytarista první dámy českého country Věry Martinové Jakub Juránek a všudypřítomná rytmika Michal Daněk a Ondřej Hauser, které můžeme vídat pravidelně v Show Jana Krause, Prago Union a v mnoha dalších projektech.

ODKAZY:

Videoklip „Pokojná zem“:
YT video: https://youtu.be/wDWJcW79W20

https://www.facebook.com/brigitaastepan
https://www.instagram.com/brigita_a_stepan

Text a foto: David Landštof